קורס בישול מתקדם

10 שיעורי בישול שישדרגו את כישורי המטבח שלכם

קורס בישול לבעלי רקע בסיסי ומעלה במטבח הביתי, ונועד לשדרג את הידע הטכני והמעשי במטבח הביתי.

בקורס תרכשו מיומנויות בשיטות בישול מתקדמות כגון סו-וויד, עישון בשרים ודגים, כבישה, שרקוטרי, רטבים חמים וקרים ושימוש בצירי בסיס כהכנה לבישול מתקדם.

הקורס מתקיים בקבוצות קטנות של עד 16 משתתפים בכיתה. אורך כל שיעור כ-4 שעות. כל אחד מהשיעורים כולל הכנת מגוון רב של מנות וארוחה בסוף השיעור.

קיימת אפשרות להירשם גם לקורס בישול למתחילים המיועד לבעלי ניסיון מועט או ללא נסיון כללי בעולם הבישול.

שיעור 1: שיטות בישול מתקדמות

השיעור הראשון של הקורס, בו נלמד ונתרגל טכניקות בישול מתקדמות שישמשו אותנו במהלך הקורס כולו. נעסוק בשימוש בצירים, טיגון, צלייה, בישול באידוי, בישול בנוזלים ועוד עקרונות עבודה חשובים. השיעור יכלול גם הכנת מנות תוך שימוש בחלק מהטכניקות.

שיעור 2: בשרים מתקדמים א'

נמשיך עם נתחים נוספים של טלה ועגל. נכין כתף טלה בתנור, סנייה קבב טלה, סטייק אנטריקוט בשיטה קלאסית ובשיטת סו-וויד וטרטר בקר. בשיעור נכין גם רוטב פלפלת, רוטב חרדל, צ'ימיצ'ורי ופירה שורשים לליווי המנות.

שיעור 3: בשרים מתקדמים ב'

נמשיך עם נתחים נוספים של טלה ועגל. נכין כתף טלה בתנור, סנייה קבב טלה, סטייק אנטריקוט בשיטה קלאסית ובשיטת סו-וויד וטרטר בקר. בשיעור נכין גם רוטב פלפלת, רוטב חרדל, צ'ימיצ'ורי ופירה שורשים לליווי המנות.

שיעור 4: שרקוטרי

נכין נקניקיות ביתיות על בסיס בקר ושומן טלה, "בייקון" טלה, טרין בשרים כפרי-צרפתי, פסטרמה הודו מעושנת בתיבול בר-בי-קיו, קונפי שוק אווז ומוס כבד עוף צרפתי.

שיעור 5: בולונז'רי

נאפה לחמניות כוסמין, מקלות זיתים (פלוט) בסגנון צרפתי, לחם סקנדינבי ובייגל אמריקאי, וזאת כחלק משדרוג כישורי האפייה שלכם.

שיעור 6: בעלי כנף

שיעור שעוסק בעוף, הודו, אווז וברווז. נכין חזה אווז מתקתק, ברווז שלם צלוי, שווארמה הודו ביתית עם "בייקון" טלה, סקלופיני חזה עוף, חזה מולארד בסו-וויד והמבורגר פרגיות.

שיעור 7: קונדיטוריה

נלמד לאפות עוגת שוקולד עשירה - טורטה קפרזה, מאפה בריוש רווי בחמאה, עוגות בחושות משודרגות כולל תרגול הכנת שטרויזל.

שיעור 8: דגים

נלמד שיטות עבודה מתקדמות ומנות דג בליווי רטבים חלביים. נכין גרבלקס (סלמון כבוש) על פי מסורת סקנדינבית, דג ים מפורק ברוטב שמנת ויין לבן, סטייק פילה דג ים, סלט סיזאר עם נתחי סלמון פריכים, פלאפל דגים ברוטב טחינה לימונית וקציצות דגים ברוטב פלפלים קלויים. נלמד להכין רטבים מתאימים: איולי, ספייסי מיונז, רטבי שמנת בגרסאות שונות ורוטב קיסר קלאסי.

שיעור 9: בראנץ' חלבי

נשדרג את ארוחת הבוקר והבראנץ' שלכם במנות מתקדמות, כמו בבתי הקפה הססגוניים ביותר. נכין אגז פלורנטין עם ביצה עלומה ורוטב הולנדז, לביבות ירק ברוטב ציזיקי, סלט אורז אדום, ירקות אנטיפסי, נלמד להכין ממרחי ארטישוק, טפנאד זיתים, פסטו, טחינה אדומה, ונגוון עם קישים ולחמי בוקר.

שיעור 10: בראנץ' בשרי

נלמד את רזי הבראנץ' הבשרי, ונכין טרטר סינטה עם טוסטונים וטחינה, סלט ביצים ובשר טלה, קורנדביף – בריסקט בקר כבוש בנוסח ניו יורק, פסטרמה הודו, נלמד להכין ירקות כבושים, ונכין מאפי בצק עלים ואנטיפסטי לליווי.


מרכז הקורס: שף זיו שטיינברג.

למשתתפי הקורס מוענקת פלנצ'ת צלייה של חברת Arcosteel במתנה, חוברת תוכן הקורס, וכן הנחה מיוחדת בסך 20% לרכישה בחנות כלי הבישול של הסטודיוקורס בישול – השלמת שיעורים:

כל משתתף בקורס רשאי להשלים עד 5 שיעורים אותם הוא פספס, בקורסים המקבילים שמתקיימים בסטודיו. ההרשמה לשיעור השלמה הינה בתיאום מראש, וכפופה למקום פנוי (בדרך כלל ישנו מקום פנוי). ההרשמה לשיעור השלמה הינה אישית ולא ניתנת להעברה למשתתף אחר.


חומרי הגלם עשויים להשתנות באופן מינורי לאורך עונות השנה על מנת להביא להתאמה מירבית לטיב חומרי הגלם הזמינים בשוק.

מועדי הקורסים הקרובים:

  • 1 במאי - הקורס מתקיים מדי יום רביעי בין השעות 18:00-22:00.
  • 17 ביוני - הקורס מתקיים מדי יום שני בין השעות 18:00-22:00.
  • 10 ביולי - הקורס מתקיים מדי יום רביעי בין השעות 10:30-14:30.
  • 30 ביולי - הקורס מתקיים מדי יום שלישי בין השעות 18:00-22:00.
  • 11 בספטמבר - הקורס מתקיים מדי יום רביעי בין השעות 18:00-22:00.
עלות הקורס : 4,290 ש"ח
או 429 ₪ x 10 תשלומים
(6% הנחה בהרשמה לפחות 10 ימים מראש. לזוג ההנחה בהרשמה מראש היא 10%)